Pomiń
Wandering The Sound Quintet

Jazz/Blues

Wandering The Sound Quintet - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Wandering The Sound Quintet

WANDERING THE SOUND QUINTET
Trio Wandering The Sound zostanie w tym roku poszerzone do rozmiarów kwintetu. Wspólny projekt argentyńskiego klarnecisty, saksofonisty i kompozytora Guillermo Gregorio, hiszpańskiego perkusisty i kompozytora Ramóna Lópeza, i polskiego basisty Rafała Mazura zaowocował w 2018 albumem Wandering The Sound. Biorąc pod uwagę, że płyta była zapisem pierwszego spotkania tych trzech genialnych improwizatorów, zapewne nie będzie im trudno poszerzyć skład o kolejne śmiałe osobowości. Na scenie Alchemii dołączą do tria Satoko Fujii i Natsuki Tamura. Kwintet wykona kompozycję dla improwizatorów Rafała Mazura na bazie poematu mistrza zen z XV wieku, Ikkyu Sojuna.
Satoko Fujii to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i uznanych postaci we współczesnym jazzie. Prowadzi wiele zespołów w Japonii, Europie i Stanach Zjednoczonych. Do jej współpracowników należeli Tatsuya Yoshida, Joe Fonda, Carla Kihlstedt, Myra Melford, Christian Pruvost i Peter Orins.
Do projektu Wandering The Sound dołączy wspólnie z mężem Natsuki Tamurą, o którym portal Allmusic pisze: „możemy oficjalnie powiedzieć, że jest ich dwóch: ten grający kanciasty jazz-rock lub dziki free improv (...) i ten, który pisze proste melodie o oszałamiającym pięknie. Jak ci dwaj żyją w tym samym ciele i oddychają przez tę samą trąbkę może pozostać tajemnicą”.