4 Wyniki

Wybierz Datę

Polska

Brak nadchodzących wydarzeń w Polska

Nie martw się, poniższe wydarzenia są nadal dostępne

Wydarzenia Międzynarodowe

4 Wydarzeń

Więcej o Within Temptation

Głos głównej wokalistki, będący mezzosopranem, potrafi wywołać na ciele gęsią skórkę, a riffy zapodane przez gitarzystów wręcz wbijają w fotel. Mowa tu o holenderskim zespole Within Temptation, którego muzyka klasyfikowana jest jako połączenie metalu symfonicznego i rocka. Historia zespołu rozpoczęła się w 1996 roku od poznania się Roberta Westerholta oraz Sharon den Adel. Westerholt jako gitarzysta grupy "Voyage" (wcześniej "The Circle") miał przyjemność współpracować z den Adel podczas nagrywania albumu "Embrace", na którym znalazła się piosenka wokalistki. W niedługim czasie po wydaniu płyty zespół ten rozpadł się, lecz współpraca tych dwojga stała się podwaliną kolejnej kapeli o nazwie "The Portal". Jej szeregi zasilili także byli członkowie The Circle: Jeroen van Veen, Michiel Papenhove, Dennis Leeflang, a także brat Roberta - Martijn Westerholt. Zanim zespół rozpoczął nagrywać swoje pierwsze demo, zmienił nazwę na "Within Temptation". Jeszcze w tym samym roku otrzymali propozycję podpisania kontraktu nagraniowego z DSFA Records i rozpoczęli pracę nad swoim debiutanckim albumem.

"Enter" wydany został w kwietniu 1997 roku i od razu spodobał się słuchaczom, dzięki czemu grupa wykonała w swoim kraju cztery występy na żywo, w tym zagrała na festiwalu "Dynamo Open Air". Rok 2000 obfitował w wiele występów dawanych podczas różnych holenderskich festiwali, m.in.: Waterpop, Bospop oraz Lowlands. Z początkiem grudnia tego samego roku kapela wydała swój drugi album "Mother Earth", na którym znaleźć można pełen smutku singiel "Our Farewell", celtyckie brzmienie utworu "Caged" czy przełomowy dla zespołu "Ice Queen", który w marcu 2002 roku uplasował się na drugiej pozycji holenderskiej listy przebojów. Również w tym roku grupa odbyła swój pierwszy koncert we Francji, a także otrzymała pierwszą nagrodę - Holenderską Srebrną Harfę - dla najbardziej obiecujących muzycznych talentów. Within Temptation wzmocnili swoją pozycję poprzez rozpoczęcie dużej międzynarodowej trasy wspierającej "Paradise Lost 2003", a także ponowne wydanie "Mother Earth" w innych krajach. Płyta ta stała się ogromnym sukcesem w Niemczech, dzięki czemu okryła się ona platyną i zdobyła siódme miejsce na listach przebojów. Promocja albumu na coraz to nowszych rynkach kontynuowana była także w 2004 roku, kiedy to zespół występował na wielu międzynarodowych festiwalach ("M'era Luna", "Rock Werchter", "Pukkelpop").

Kolejny krążek "The Silent Force" pojawił się w całej Europie 15 listopada 2004 i wręcz natychmiastowo stał się numerem jeden w rodzinnej Holandii. Na poparcie tego wydania grupa ruszyła w kolejną międzynarodową trasę koncertową, która obejmowała całą Europę, a także jeden koncert w Dubaju. Utwory, takie jak: "Stand My Ground", "Memories" czy "Angels" znacząco powiększyły grono fanów. Czwarty studyjny album "The Heart of Everything" wydano 9 marca 2007 roku w Holandii i 24 lipca w Stanach Zjednoczonych. Dwa pierwsze utwory: "The Howling" oraz "Sounds of Freedom" posłużyły jako materiały promocyjny dla gry z gatunku MMOcRPG "The Chronicles of Spellborn". Kolejne lata współpracy zaowocowały piątą płytą "The Unforgiving", której premiera odbyła się 25 marca 2011 roku. W celu jej promocji zespół pojawił się na jednym z największych festiwali muzycznych Europy - "Sziget Festival", jednak oficjalna trasa "The Unforgiving Tour" rozpoczęła się 12 sierpnia na festiwalu Huntenpop, na którym została zaprezentowana cała lista utworów z najnowszego albumu. Na początku 2012 roku, aby kontynuować promowanie "The Unforgiving", grupa udała się w południowoamerykańską trasę odwiedzając Brazylię, Chile, Argentynę, Peru oraz Ekwador. Lata 2014-2018 przyniosły zespołowi nie tylko nowe płyty ("Hydra", "Resist") i kolejne trasy koncertowe, ale także nowych fanów ze wszystkich zakątków świata.

Chcesz być na bieżąco? Odwiedź strony zespołu:

• Oficjalna strona: https://www.resist-temptation.com/
• Twitter: https://twitter.com/wtofficial
• Facebook: https://web.facebook.com/wtofficial
• Instagram: https://www.instagram.com/wtofficial