Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce - Bydgoszcz 2019

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, 9-11 sierpnia 2019

DME to rywalizacja najlepszych lekkoatletów Europy, gdzie liczą się wspólne wyniki startu danej reprezentacji. 12 najlepszych krajów podczas 3 dniowej rywalizacji powalczy o tytuł najlepszej drużyny europejskiej. Pierwsza edycja mistrzostw została rozegrana w 2009 r., obecnie impreza odbywa się w cyklu dwuletnim.

W sierpniu 2019 roku na Stadionie Zawiszy w Bydgoszczy udział wezmą reprezentacje (kolejno wg miejsca w ostatnich DME): Niemiec, Polski, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Ukrainy, Włoch, Czech, Grecji, Szwecji, Finlandii i Szwajcarii. Program minutowy Mistrzostw dostępny jest TUTAJ

W skoku dal, trójskoku i konkurencjach rzutowych liczba prób jest uzależniona do wyników z poprzednich kolejek. W sprintach, biegach płotkarskich oraz sztafetach zawodnicy startują w podziale na serie. Skoczkowie wzwyż i tyczkarze są eliminowani z konkursu gdy trzykrotnie nie zaliczą tej samej wysokości (tak jak w innych zawodach) bądź gdy w sumie zanotują cztery "zrzutki". Opracowany przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki (European Athletics) system awansów i spadków określa udział 51 reprezentacji z Europy w każdej z 4 lig. W Super Lidze 3 drużyny z najmniejszą liczbą punktów w całościowej punktacji spadają do rywalizacji w 1 lidze w następnej edycji DME. Ich miejsce zajmują 3 najlepsze, medalowe drużyny 1 ligi.

W sprzedaży dostępne będą bilety w trzech kategoriach:

Bilety ulgowe dostępne są dla młodzieży do lat 18 oraz emerytów i rencistów (wymagane okazanie dokumentu potwierdzającego uprawnienia).

Osobom niepełnosprawnym przysługuje bilet w cenie ulgowej (bilet dla opiekuna również w cenie ulgowej).

Dla dzieci do ukończenia lat 6 wstęp jest bezpłatny.

Zamówienia grupowe (powyżej 20 biletów): prosimy o kontakt mailowy:grupowe@ticketmaster.pl

Sprzedaż biletów ruszy 9 sierpnia 2018 r. o godzinie. 12:00!

BILETY