Sprawdź bilet

Nie daj się oszukać! Kupuj bilety w autoryzowanych miejscach!

Pragniemy przypomnieć, że kupując bilety od osób umieszczających oferty odsprzedaży na portalach internetowych, czy w social media, możesz zostać oszukany – ryzykujesz w ten sposób kupno fałszywych, lub nieaktywnych biletów, które uniemożliwią wejście na koncert. Prosimy o rozwagę i kupowanie biletów wyłącznie w sprzedaży bezpośredniej, przez stronę www.ticketmaster.pl. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje bilety są oryginalne i ważne. Odsprzedaż biletów po cenie wyższej, niż widnieje ona na bilecie jest niezgodna z prawem, a wykroczenie popełnia nie tylko odsprzedający, ale i osoba korzystająca z usług. O tym, że działania te podlegają karze, stanowi art. 133 Kodeksu Wykroczeń:

Art. 133. Kodeksu Wykroczeń § 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Stale monitorując wszystkie transakcje zauważamy, że bardzo dużo osób zostaje oszukanych przez portale do odsprzedaży biletów, lub osoby indywidualne. Aby umożliwić sprawdzenie, czy odkupione bilety nie zostały wcześniej anulowane przez Organizatora, uruchomiliśmy specjalny adres mailowy (ticket@ticketmaster.pl), pod który można przesyłać prośby o weryfikację biletów z logo Ticketmaster. Pragniemy jednak zaznaczyć, ze nawet po naszej weryfikacji istnieje duże ryzyko, że mogłeś zostać oszukany – ten sam bilet mógł być odsprzedany kilku osobom. Dlatego tak ważne jest, aby kupować bilety w bezpośredniej sprzedaży, w autoryzowanych miejscach.

FAQ | Regulamin i warunki zakupu |

Jak zweryfikować odkupiony bilet?

Prześlij na ticket@ticketmaster.pl wyraźne, w dobrej rozdzielczości zdjęcie biletu, z widocznym kodem kreskowym. Jeżeli posiadasz bilet TicketFast (pdf. do wydruku w domu) prześlij również nr zamówienia widniejący na bilecie.

Przestrzegamy również przed publikacją zdjęć biletów (ZWŁASZCZA Z WIDOCZNYMI KODAMI KRESKOWYMI) w Internecie. Zdjęcia mogą być wykorzystane przez nieuczciwych sprzedawców na ich aukcjach internetowych. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby zwalczać odsprzedaż biletów po zawyżonych cenach, a także przeciwdziałamy sprzedawaniu (czasem wielokrotnemu) tego samego i często anulowanego wcześniej biletu. W tym celu m.in. wprowadziliśmy personalizowane/imienne bilety, które uniemożliwią tzw. „konikom” nielegalną odsprzedaż biletów.

Jeśli widzisz przypadek łamania prawa przy sprzedaży biletów, lub ktoś proponuje Ci wejściówkę za wysoką cenę, nie wahaj się zgłaszać takich przypadków. Zależy nam, aby bilety trafiały w ręce prawdziwych fanów!

Weryfikujemy wyłącznie bilety Ticketmaster, zakupione przez polską stronę ticketmaster.pl lub w punktach sprzedaży, znajdujących się na terenie Polski.