Pomiń
Decapitated

Rock/Pop

Decapitated - Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Brak nadchodzących wydarzeń dla: Polska

Nie martw się, poniższe wydarzenia są nadal dostępne

Wydarzenia Międzynarodowe

Wydarzeń:1

Więcej o Decapitated

Decapitated - polski zespół death metalowy założony w 1996 roku. Obecny skład tworzą: gitarzysta i kompozytor Wacław "Vogg" Kiełtyka, wokalista Rafał "Rasta" Piotrowski, basista Hubert Więcek oraz perkusista sesyjny James Stewart. Kapela zyskała uznanie jako jedna z najbardziej szanowanych zespołów gatunku i jeden z najlepszych przedstawicieli technicznego death metalu. Zespół szybko zdobył tysiące fanów muzyki undergroundowej z całego świata i stał się nowatorem we współczesnym gatunku tej muzyki.

Grupa w oryginale założona została przez 15-letniego gitarzystę Wacława Kiełtykę, jego 12-letniego brata Witolda grającego na perkusji oraz 16-letniego wokalistę Wojciecha Wąsowicza. Rok później dołączył do nich 13-letni basista Marcin Rygiel. Zespół wydał swoje pierwsze demo "Cemeteral Gardens" w 1997 roku, a rok później drugie zatytułowane "The Eye of Horus". Po drugim demie grupa podpisała umowę kontraktową na swój debiutancki album "Winds of Creation", który wydany został 17 kwietnia 2000 roku. Znajdujące się na nim utwory, m.in. "Mandatory Suicide", "The Eye of Horus" czy "Blessed" spotkały się z uznaniem fanów i mieszanymi opiniami krytyków muzycznych. Drugi album "Nihility" ukazał się w 2002 roku, a trzeci "The Negation" pojawił się po kolejnych dwóch latach. W połowie 2005 Wąsowicz odszedł z zespołu, a jego miejsce zajął Adrian "Covan" Kowanek. Wraz z nowym członkiem zespół powrócił do studia, by nagrać kolejną płytę "Organic Hallucinosis" wydaną 7 lutego 2006 roku.

29 października 2007 roku w czasie trasy doszło do wypadku, w którym poważnych obrażeń doznali Adrian Kowanek i Witold Kiełtyka. Niestety, pomimo natychmiastowej akcji ratowniczej i przewiezieniu do rosyjskiego szpitala, nie udało się uratować Witka. Młody perkusista zmarł w wyniku obrażeń 2 listopada. Covan po przetransportowaniu do krakowskiego szpitala przeszedł operację, lecz w wyniku powikłań po zabiegu doszło do niedotlenienia mózgu i tym samym do czterokończynowego porażenia mózgowego. Po tym wydarzeniu zespół zawiesił swoją działalność. W 2009 roku grupa postanowiła reaktywować się z nowym wokalistą Rafałem Piotrowskim. Kapela koncertowała w Wielkiej Brytanii w lutym 2010 roku, a także w kwietniu i maju na festiwalach w Australii, Nowej Zelandii i Europie oraz w Stanach Zjednoczonych w połowie 2010 podczas "The Summer Slaughter Tour". Piąty studyjny album "Carnival Is Forever" ukazał się 12 lipca 2011. 13 marca 2014 roku zespół ogłosił przyjęcie nowego członka - perkusistę Michała Łysejko. Pod koniec września tego samego roku Decapitated wydał szósty krążek "Blood Mantra". Kolejną płytą w dorobku grupy stał się "Anticult" z 2017 roku. Fani zespołu mogli rozkoszować się utworami, takimi jak: "Kill the Cult", "Impulse", "Anger Line" czy "Earth Scar". Po wydaniu albumu wraz z australijskim zespołem "Thy Art Is Murder" 31 sierpnia 2017 wystąpili w ramach wspólnej trasy koncertowej. Feralnej nocy członkowie Decapitated zostali oskarżeni o porwanie i zbiorowy gwałt. Na szczęście prokuratura wycofała zarzuty i kapela wróciła do działalności w lipcu 2018 roku wraz z wydaniem teledysku do utworu "Kill the Cult". W grudniu natomiast ogłoszono odejście Łysejki.

Więcej informacji o zespole znajdziesz tu:

• Oficjalna strona: https://www.decapitatedband.net/
• Twitter: https://twitter.com/decapitated
• Facebook: https://www.facebook.com/decapitated/
• Instagram: https://www.instagram.com/decapitatedband/

Koncerty w Polsce:

• 02 maj, 3-Majówka 2019, Wrocław
• 02 sierpień, Pol'And'Rock Festival - duża scena, Kostrzyn nad Odrą
• 07 sierpień, Klub U Bazyla, Poznań
• 24 sierpień, Helliad Fest, Gdynia