Nie znaleziono wydarzeń

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Good Charlotte

Good Charlotte to amerykański zespół, którego twórczość to połączenie muzyki pop punkowej, pop-rockowej oraz rocka alternatywnego. Grupa założona została w 1996 roku przez braci bliźniaków - Benji'ego i Joela Maddenów. Już w wieku 16 lat postanowili sprawdzić swoje umiejętności w śpiewaniu i graniu na gitarze. Młodzi muzycy połączyli siły ze szkolnymi kolegami: Paulem Thomasem (basista) oraz Aaronem Escolopio (perkusista), a także z Billym Martinem (gitarzysta, klawiszowiec). Kapela rozpoczęła swoje występy od grania na lokalnych festynach oraz w niewielkich klubach. Ich styl muzyczny szybko przypadł do gustu słuchaczom. W 1999 roku wystąpili na rockowym festiwalu "HFStival", dzięki czemu rok później podpisali kontrakt z wytwórnią Epic Records.

Ich debiutancki album "Good Charlotte" pojawił się 26 września 2000 roku. Wspierany był m.in. przez piosenki "Little Things", "The Motivation Proclamation" czy "Festival Song". Utwór "Little Things" pojawił się jako ścieżka dźwiękowa do filmu "Stary, gdzie moja bryka?", a także w grze "Project Gotham Racing". Po wydaniu płyty szeregi zespołu postanowił opuścić Escolopio, a jego miejsce - na krótko - zajął Nate Foutz. Kolejny krążek zatytułowany "The Young and the Hopeless", wydany został w 2002 roku. Sprzedając się w niemal pięciu milionach egzemplarzy otworzył drogę wielkiej popularności. Uważany za jeden z najlepszych singli zespołu "Lifestyles of the Rich and Famous" znalazł się na szczytach popowych i rockowych list przebojów na całym świecie. Wśród singli, jakie ukazały się na płycie, znalazły się także: "The Anthem", "Girls & Boys", "The Young and the Hopeless" oraz "Hold On". Ostatecznie album ten zyskał certyfikat potrójnej platyny. Odniesiony sukces pozwolił zespołowi promować się w CNN, programie telewizyjnym "The Today Show", na okładkach magazynów "Rolling Stone" oraz "Alternative Press", a także na łamach gazety "The New York Times". Piosenka "Lifestyles of the Rich and Famous" zdobyła nagrodę podczas ceremonii MTV Video Music Awards 2003 w kategorii "Wybór widzów". Po kilkumiesięcznej trasie koncertowej miejsce perkusisty zajął Chris Wilson.

Trzeci album Good Charlotte - "The Chronicles of Life and Death" wydano 5 października 2004 roku. Spotkał się on z mieszanymi reakcjami zarówno ze strony krytyków, jak i samych fanów zespołu. Jedynym singlem, któremu udało się wybić na liście przebojów US 100 był "I Just Wanna Live". W maju 2005 roku nastąpiła kolejna zmiana perkusisty. Stałe już miejsce otrzymał Dean Butterworth. "Good Morning Revival" to czwarty album kapeli i kontynuacja "The Chronicles of Life and Death" z 2004 roku. Płyta zadebiutowała w pierwszej dziesiątce trzynastu krajów na świecie, w tym w USA, dając zespołowi jedne z najwyższych w ich karierze międzynarodowych pozycji na listach przebojów. W sierpniu 2007 roku kapela wyruszyła w trasę koncertową "FutureSex/LoveShow" jako support Justina Timberlake'a. 25 listopada 2008 roku ukazał się album kompilacyjny "Greatest Remixes", na którym znalazły się remiksowane przez innych artystów utwory z poprzednich albumów Good Charlotte. Piąty krążek "Cardiology" ujrzał światło dzienne 2 listopada 2010 roku. Znalazły się na nim takie przeboje, jak "Like It's Her Birthday", "Last Night" oraz "Sex on the Radio". 1 września 2011 roku zespół ogłosił krótką przerwę w karierze. Jej kontynuacja nastąpiła cztery lata później, gdy 5 listopada 2015 roku wydano singiel "Makeshift Love". Grupa wydała swój szósty album "Youth Authority" 15 lipca 2016 roku, na którym usłyszeć można gościnne występy Kellin Quinn z zespołu "Sleeping with Sirens", a także Simona Neila z "Biffy Clyro". 14 września 2018 roku powitaliśmy kolejną płytę "Generation Rx", która wsparta zostanie zaplanowaną na koniec 2018 roku i 2019 rok trasą koncertową o tej samej nazwie.

Tu znajdziesz wszelkie informacje o zespole:

• Oficjalna strona zespołu: https://www.goodcharlotte.com/
• Twitter: https://twitter.com/goodcharlotte
• Facebook: https://pl-pl.facebook.com/goodcharlotte/
• Instagram: https://www.instagram.com/goodcharlotteband/

Koncert w Polsce odbędzie się 12 lutego 2019 roku, Klub Stodoła, Warszawa.