Pomiń
Korn

Hard Rock/Metal

Korn - Bilety

23 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:2

Wydarzenia Międzynarodowe

Wydarzeń:21
Wczytano 20 z 23 wydarzeń

Więcej o Korn

Amerykańska formacja wykonująca, stworzoną przez siebie odmianę muzyki metalowej zwaną nu-metalem (określenia tego użył po raz pierwszy właśnie lider grupy Jonathan Davis).
Zespół powstał w 1993 roku w Kalifornii i szybko zapisał się na kartach muzycznej historii, debiutując rok później albumem Korn, który wraz z Life Is Peachy (1996) oraz Follow the Leader (1998) sprzedał się w wielomilionowych nakładach, definiując przy tym nowe, innowacyjne brzmienie, które zainspirowało cały nurt debiutujących artystów (otwarcie przyznają się do tego m.in. Sepultura i Slipknot).
Korn jest niewątpliwie jednym z ostatnich zespołów metalowych, który przerodził się w zjawisko o tak wielkiej skali. Ciesząca się ogromną sławą płyta Issues (1999) w samym pierwszym miesiącu sprzedaży rozeszła się w 3,5 milionach egzemplarzy.
Grupa przeżyła znaczący cios, gdy w 2005 roku z powodów duchowych odszedł z niej gitarzysta, Brian Head Welch. Mimo, że jego charakterystyczny styl gry miał duże znaczenie w formowaniu się muzyki Korn, grupa przetrwała i przyjęła go z powrotem w 2013 roku.
Mieszamy ze sobą metal i muzykę elektroniczną, a tego nie powinno się robić. Korn zawsze był za eksperymentowaniem, i próbą stworzenia muzyki i pokazania jej z różnych stron mówił w 2011 roku Jonathan.
Nowoczesne oblicze grupy, to próby przepuszczenia aktualnych trendów muzycznych przez nu-metalową soczewkę. Najnowszym tego efektem jest, wydany 21 października 2016 roku, album The Serenity of Suffering.