Pomiń

3 Wyniki

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:1

Wydarzenia Międzynarodowe

Wydarzeń:2
 • PAZ
  23
  Śr 20:30
  Sala Barts - Barcelona, HiszpaniaRichard Bona & Alfredo Rodríguez - 51 FESTIVAL INTERNACIONAL DE JAZZ DE BARCELONA
  Na stronie partnera
  Znajdź bilety
  Na stronie partnera
  Znajdź bilety
 • MAR
  03
  2020
  Wt 20:15
  TivoliVredenburg - Utrecht, HolandiaRichard Bona & Alfredo Rodriguez feat. Taylor Gordon
  Znajdź bilety

Więcej o Richard Bona

Richard Bona jest kameruńskim artystą, którego głos, kunszt gry na gitarze basowej i umiejętność kompozytorska czynią go jednym z najwybitniejszych postaci sceny afrykańskiej. Muzyk współpracował z takimi gwiazdami, jak: Michael Brecker, Paul Simon, Chaka Khan, Tito Puente, Herbie Hancock, Bobby McFerrin, Chick Corea, czy George Benson. Bona był też muzykiem Pat Metheny Group.
Najnowszy album „Heritage” kameruńskiego basisty i jego składu Mandekan Cubano to próba sprawdzenia jak blisko jest z kubańskich skojarzeń do muzycznych afro-tradycji. Tym razem „afrykański Sting” – Richard Bona – zmierzył się z roztańczonymi rytmami prosto z Kuby, by wraz z charakterystycznymi brzmieniami przenieść się w rejony, które dotąd były inspiracją jego poprzednich nagrań.
Materiał jest pierwszym afro-kubańskim projektem artysty. Muzycy Mandekan Cubano wnoszą tu dźwięki nasycone tanecznym rytmem, podczas gdy Richard Bona korzysta z pełnej palety swojego artystycznego warsztatu, na który składają się lata współpracy z artystami jazzowymi i eksperymentów z muzyką funkową.