Pomiń
Soen

Hard Rock/Metal

Soen - Bilety

3 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:2

Wydarzenia międzynarodowe

Wydarzeń:1

Więcej o Soen

SOEN

Szwedzki zespół prog-metalowy założyli w 2004r. perkusista Martin Lopez (eks-Opeth) i gitarzysta Kim Platbarzdis, lecz jego powstanie ogłoszono oficjalnie dopiero w 2010r. Od początku zachwycał brzmieniem, na które składała się bogata produkcja, melancholijny nastrój (nawet w najbardziej dynamicznych utworach) i duża melodyjność połączona z głębokimi, wyrafinowanymi tekstami. W 2010r. do składu dołączyli basista Steve DiGiorgio i wokalista Joel Ekelof, a ich pierwszy, zamieszczony w internecie utwór, "Fraccions", spotkał się z entuzjastyczną reakcją. Debiutancki album grupy, "Cognitive", ukazał się w 2012r. i został bardzo ciepło przyjęty, zapewniając grupie serię koncertów w całej Europie, od Niemiec i Skandynawii po Anglię i Estonię. W tym też roku wystąpili na V edycji festiwalu Ino-Rock.

Po wielu zawirowaniach skład zespołu ostatecznie się ustalił i obecnie tworzą go: Martin Lopez, Stefan Stenberg, Joel Ekelöf, Lars Åhlund i Cody Ford.

Ostatni album Soen, "Lotus", ukazał się w lutym 2019r. "Nie ma wątpliwości, że świat, w którym żyjemy i życie, jakie prowadzimy, są pokręcone i skomplikowane jak nigdy dotąd. Społeczeństwo oferuje nam coraz większy "rozwój", a jednak ludzkość wydaje się równie zacofana jak przez ostatnie sto lat". Praca nad albumem trwała sześć miesięcy, także podczas pierwszej trasy po Ameryce Południowej, a muzycy musieli sobie odpowiedzieć na wiele ważnych pytań. Dziewięć utworów składających się na album rzuca sporo wyzwań, nie porzucając jednak nadziei. "Dzisiejszy świat jest niezaprzeczalnie bardzo dziwnym, pełnym napięcia miejscem", powiedział Martin Lopez. "Utwory wyraźnie to ilustrują, ale skłaniają także do refleksji nad tym, że musimy być teraz silniejsi niż kiedykolwiek, by stawić czoła i poradzić sobie z pandemonium, które szykuje nam życie".


DYSKOGRAFIA:
Cognitive - 2012
Tellurian - 2014
Lykaia - 2017
Lotus - 2019


W INTERNECIE:
https://soenmusic.com/