Stacey Kent bilety

Amerykańska wokalistka jazzowa, na co dzień żyjąca w Anglii, życiowo i zawodowo związana z saksofonistą Jimem Tomlinsonem. Na początku lat`90 artystka zaczęła regularnie występować w londyńskim lokalu Caffe Boheme, a następnie w renomowanym Ronnie Scott`s Jazz Club.
Swój pierwszy autorski album Close Your Eyes wydała w 1997 roku i nie przeszedł on niezauważony. Ciepłe recenzje i świetne przyjęcie przez publiczność zapewniły płycie tytuł Najlepiej sprzedającego się jazzowego albumu roku 1997.
Od samego początku w karierze muzycznej Stacey, wspierał ją mąż występujący jako instrumentalista, aranżer oraz producent jej płyt. W 2005 role się odwróciły i wokalistka użyczyła swojego głosu na wydawnictwie Jima Tomlinsona The Lyric (2005) ogłoszonej Płytą Roku 2006 na prestiżowym BBC Jazz Awards.
Swój pierwszy krążek pod tym szyldem Blue Note Records wydała w 2007 roku, szybko stając się jedną z największych gwiazd wśród wokalistek jazzowych. Breakfast on the Morning Tram zdobył platynę we Francji oraz status złotej płyty w Niemczech.
Fanów Stacey Kent nie zaskoczy, że artystka wielokrotnie zdradzała fascynacje tematami muzycznymi z filmów (chociażby na albumie Breakfast on…, gdzie wykonuję utwór Samba Saravah z filmu Kobieta i Mężczyzna) a także miłością do brazylijskich rytmów i bossa novy.
W 2011, jako jedyna nie-Brazylijka, dostąpiła zaszczytu występowania na 80-leciu słynnej statuy Chrystusa w Rio de Janeiro.

2 wydarzeń dla Stacey Kent 2 Wydarzenia

Wydarzenia >> Polska (0)

Brak pasujących wydarzeń w Polsce.

Wydarzenia międzynarodowe Międzynarodowy (2)

 • 18 paź 2018 czw 19:00
 • Stacey Kent, Jim Tomlinson och Claes Crona Trio

  czw 19:00
 • czw 19:00

  Estrad

  Södertälje

  Szwecja

 • Znajdź bilety Przekierowanie do strony partnera wewnętrznego