Pomiń
Zaz

Rock/Pop

Zaz - Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej o Zaz

Isabelle Geffroy to francuska piosenkarka i autorka tekstów o tajemniczym pseudonimie Zaz. Styl jej muzyki to połączenie jazzu, soulu, muzyki akustycznej oraz typowego stylu francuskiego. Przygodę z muzyką rozpoczęła w 1985 roku, kiedy to wraz z rodzeństwem wstąpiła do konserwatorium muzycznego CRR Francis Poulenc, gdzie studiowała teorię muzyki, w szczególności grę na skrzypcach, fortepianie, gitarze i śpiew chóralny. W 1995 roku, po przeprowadzce do Bordeaux, zaczęła pobierać lekcje śpiewu. 5 lat później otrzymała stypendium, które pozwoliło jej wstąpić do szkoły muzyki nowoczesnej CIAM.

2001 rok to początek wokalnej drogi ZAZ. Debiutanckie występy w zespole bluesowym "Fifty Fingers" otworzyły drzwi do dalszej kariery. W 2002 dołączyła do grupy "Don Diego", w której prym wiodła muzyka rockowo-latynoska z afrykańskimi melodiami. Niestety zespół ten nie odniósł większych sukcesów, co skłoniło artystkę do przeprowadzki w 2006 roku do Paryża. Tam występowała głównie w barach, grała w kabarecie "Aux 3 Mailletz", można ją było również usłyszeć na ulicy w historycznej dzielnicy Montmartre. 2007 rok zaowocował współpracą z piosenkarzem Kerredine Soltanim, który napisał dla niej piosenkę "Je Veux", będącą jednym z największych hitów wokalistki. W maju 2010 roku Geffroy wydała swój debiutancki album "ZAZ", w którym znalazł się utwór "Je Veux" oraz autorskie kompozycje, takie jak: "Trop sensible", "Les passants", "Le long de la route", "Prends garde à ta langue" czy "J’aime à nouveau". W tym samym roku artystka podpisała kontrakt na trasy koncertowe, a ponadto zaproszono ją do kilku występów telewizyjnych i radiowych.

Album "ZAZ" otrzymał certyfikat złotej płyty we Francji i podwójnej platyny w Polsce. W 2013 roku ukazała się nowa płyta piosenkarki zatytułowana "Recto Verso", na której znaleźć można melodyjne single "On ira", "Comme ci, comme ça" oraz "Cette journée". Fani nie musieli długo czekać na kolejny krążek, gdyż zaledwie rok później ukazał się czwarty album - "Paris", który zachwyca nowymi aranżacjami francuskich przebojów. Album ten, w 2015 roku, przyniósł artystce nagrodę Echo 2015 dla Najlepszej artystki międzynarodowej rock/pop. We wrześniu 2018 roku światło dzienne ujrzał utwór "Qué vendrá" promujący czwarty album "Effet Miroir", którego premiera zapowiedziana jest na 16 listopada.

Więcej informacji o artystce znajdziesz tu:
• Oficjalna strona:https://zazofficial.com/
• Twitter:https://twitter.com/zaz_official
• Facebook:https://web.facebook.com/zazofficial/
• Instagram:https://www.instagram.com/zaz_off/

Koncerty w Polsce odbędą się:
• 22 lutego 2019, COS Torwar, Warszawa
• 23 lutego 2019, Tauron Arena, Kraków