Pomiń
Andrzej Piaseczny

Rock/Pop

Andrzej Piaseczny - Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Wybierz Datę

Polska

Wydarzeń:1

Więcej o Andrzej Piaseczny

Piosenkarz, autor tekstów i aktor. Karierę muzyczną rozpoczynał od występów z zespołem Mafia oraz wspólnych nagrań z saksofonistą i kompozytorem Robertem Chojnackim (1995-1996). Z tego okresu pochodzą wielkie przeboje: Prawie do nieba czy Budzikom śmierć.
W 1998, albumem Piasek, rozpoczął karierę solową. Niezwykle udany popowy materiał promowały single Mocniej oraz Jeszcze Bliżej. Na płycie znalazła się także piosenka Pogodniej (Złoty Środek), wykorzystana jako utwór otwierający odcinki serialu Złotopolscy, w którym od 1997 artysta wcielał się w rolę Kacpra Górniaka.
Popularności dodały mu także pamiętne kolaboracje z innymi muzykami, m.in. z Janem Borysewiczem (Wciąż bardziej obcy) i Natalią Kukulską (Jesteś blisko mnie, Znam drogę swą). W 2001 roku reprezentował Polskę na 46. Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Laureat Bursztynowego Słowika z 2005 roku.
Od 2008 Piaseczny współpracuje z Sewerynem Krajewskim, przy udziale którego powstał m.in. album Spis rzeczy ulubionych. Współpracował również z wieloma innymi, wybitnymi postaciami polskiej muzyki, m.in. Zbigniewem Wodeckim, Wojciechem Karolakiem, Stanisławem Sojką, Ewą Bem, Marylą Rodowicz, Patrycją Markowską czy Krzysztofem Krawczykiem.
Miłośnikom muzycznych talent-show dał się poznać, jako juror The Voice of Poland, a także uczestnik Bitwy na głosy.