Pomiń
Kortez

Rock/Pop

Kortez

Bilety

0 Nadchodzące wydarzenia

Przykro nam ale nie mogliśmy znaleźć żadnych wydarzeń

Więcej

Wygląd ulicznego chuligana i jego lekko szorstki głos skrywają w sobie nieprawdopodobną wrażliwość oraz skromność, które wręcz nie pasują do hip-hopowego stylu artysty. Łukasz Federkiewicz znany pod pseudonimem Kortez to niezwykle utalentowany polski muzyk. Śpiewa, komponuje, pisze swoje piosenki, a także gra na gitarze, fortepianie i puzonie. Już jako młody chłopak żywo interesował się muzyką klasyczną. Ucząc się w gimnazjum zaczął pisać pierwsze miniatury fortepianowe, a naukę gry na pianinie i puzonie rozpoczął uczęszczając do szkoły muzycznej. Przed rozpoczęciem swojej muzycznej drogi imał się różnych prac, by móc wyżywić swoją rodzinę. Prowadził zajęcia rytmiki w przedszkolu, pracował jako budowlaniec, ochroniarz w popularnym dyskoncie, a nawet jako drwal. Posiadając dar do śpiewania i grania na różnych instrumentach postanowił, za namową siostry, spróbować swoich sił w castingu do programu "Must Be The Music. Tylko muzyka", który odbył się w 2013 roku w Rzeszowie. Choć występ Korteza okazał się fiaskiem to otworzył on drzwi do tak upragnionej kariery muzycznej. Podczas przesłuchania wypatrzył go producent muzyczny - Paweł Jóźwicki z wytwórni "Jazzboy" - i zaproponował współpracę.

W kwietniu 2014 roku, po podpisaniu kontraktu, nagrał kilkadziesiąt piosenek do swojego pierwszego oficjalnego demo. Rok później ukazała się debiutancka EP'ka "Jazzboy Session EP", na której znalazły się utwory "Zostań", "Joe" oraz "Co Myślisz?". Melancholijne teksty oraz niezwykła czułość w głosie w krótkim czasie przyciągnęły szerokie grono fanów. Pierwszy album Korteza, zatytułowany "Bumerang", wydany został 24 września 2015 roku. Płyta okazała się sukcesem na miarę podwójnej platyny oraz Fryderyka w 2016 roku za "Fonograficzny debiut roku". Jesienią 2017 roku Kortez wydał drugi krążek "Mój dom" zawierający piosenki, takie jak: "Pierwsza", "We dwoje", "Dobry moment" czy "Wyjdź ze mną na deszcz". Ponownie twórczość artysty przyniosła mu certyfikat podwójnej platyny. Poza nagrywaniem solo wokalista wystąpił z Martyną Jakubowicz w utworze "Rzeka Miłości Morze Radości Ocean Szczęścia", a także w "Coffee Paste" śpiewając z Pjusem i Spinache'm. Wielką popularnością cieszył się także kawałek "Początek", zaśpiewany przez trio Kortez, Podsiadło i Zalewski, promujący ogólnopolską trasę koncertową "Męskie Granie 2018".

Tutaj znajdziesz informacje o artyście:

• Oficjalny kanał na Youtubie: https://www.youtube.com/channel/UCimvmT1AvCCZ0tbQpvAHphg

• Facebook: https://web.facebook.com/kortezjazzboy

• Instagram: https://www.instagram.com/explore/tags/kortez/

FAQ

Wydarzenia zorganizowane zostaną zgodnie z wytycznymi GIS.

• Obowiązują bilety imienne. Każdy z uczestników musi posiadać indywidualny bilet wstępu. Organizator nie wyraża zgody na zmianę danych osobowych na biletach.

• Bilet zakupiony na prezent musi zawierać imię i nazwisko osoby, która fizycznie uczestniczyć będzie w wydarzeniu.

• Proces wpuszczania na teren obiektu rozpocznie się na ok. 1,5 h przed rozpoczęciem koncertu (dokładny harmonogram w przeddzień wydarzenia).

• Do wejścia na wydarzenie upoważnia bilet wstępu wraz z poprawnie wypełnionym „oświadczeniem uczestnika”, które przekazane zostanie Obsłudze w momencie weryfikacji biletów.

• Na terenie obiektu obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk, noszenia masek oraz zachowywania bezpiecznej odległości.

• W związku ze wcześniejszym otwarciem bram możliwe będzie wniesienie na teren obiektu napojów w plastikowych butelkach, fabrycznie zamkniętych o pojemności nieprzekraczającej 0,5 l.

Jest to formularz, który każdy uczestnik imprezy musi wypełnić, podpisać, zabrać ze sobą na wydarzenie i przekazać obsłudze w momencie weryfikacji biletu.

W przypadku wyższej konieczności dane uczestników przekazane zostaną Głównemu Inspektorowi Sanitarnemu i służbom porządkowym. Dane te nie będą wykorzystywane przez organizatora w celach marketingowych.
Formularz znajduje się tutaj