Pomiń
Krzysztof Zalewski

Alternative/Indie Rock

Krzysztof Zalewski - Bilety

1 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:1

Więcej o Krzysztof Zalewski

Polski muzyk, multiinstrumentalista, wokalista, autor tekstów i kompozytor. Uczęszczał do szkoły muzycznej w klasie fortepianu i perkusji, grał na gitarze elektrycznej w lokalnej grupie Loch Ness.
Od programu Idol, w którym szerokiej publiczności dał się poznać jako wokalista rockowy, przeszedł długą muzyczną drogę. Debiutancki album Pistolet wykonywany z muzykami macierzystej formacji artysty był jasnym ukłonem w stronę muzyki hardrockowej, heavy-metalowej oraz grunge`u.
W 2009, jako klawiszowiec, dołączył do koncertowego składu Hey, promującego wtedy świetnie przyjęty album Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!. W 2010 współtworzył z Jackiem Budyniem Szymkiewiczem (Pogodno) soundtrack do filmu animowanego Jeż Jerzy. Od 2012 roku członek nowofalowego, gitarowego zespołu Muchy.
Z nowym, autorskim materiałem, muzyk powrócił w 2013 roku, kiedy to nakładem wytwórni Kayax ukazał się na rynku album Zelig. Mieszanka aranżacyjnych pomysłów i eklektyzm piosenek spotkały się z pozytywnym przyjęciem krytyków, którzy doszukiwali się w twórczości Zalewskiego wpływu wizjonerów Davida Bowiego i Franka Zappy.
Dwa lata później artysta został zaproszony do współpracy przy projekcie Męskie Granie Orkiestra 2015, którego owocem był przebój Armaty i duża trasa koncertowa. 2016 rok przyniósł nową formułę koncertową, w której artysta jest na scenie całkiem sam, śpiewa i gra na wszystkich instrumentach doskonaląc swój warsztat i umiejętnie operując minimalizmem. Doświadczenie tej zmiany jak sam mówi miało duży wpływ na najnowszy materiał, wydany na płycie Złoto promowanej wspaniałym, eksperymentalnym teledyskiem do piosenki Miłość Miłość, z udziałem Natalii Przybysz.
W ostatnim czasie muzyk wspiera także zespół Moniki Brodki.