Pomiń
Alice Cooper

Rock/Pop

Alice Cooper - Bilety

3 Nadchodzące wydarzenia

Polska

Wydarzeń:1

Wydarzenia międzynarodowe

Wydarzeń:2

Więcej o Alice Cooper


ALICE COOPER to jedna z najważniejszych postaci światowego hard rocka, współtwórca heavy metalu i glam rocka, twórca shock rocka. Podczas niesamowitych koncertów, już na początku lat 70, używał na scenie gilotyny, szubienicy, krzesła elektrycznego, prawdziwego boa dusiciela i wielu litrów sztucznej krwi.
W swojej 50 letniej karierze, Alice Cooper wylansował kilka megaprzebojów - "I’m Eighteen”, „Elected”, „Hello Hooray”, „No More Mr Nice Guy”‚ „Only Women Bleed”, „Poison” czy „Hey Stoopid”.

Nagrał ponad 30 płyt, które rozeszły się w nakładzie ponad 50 milionów sztuk. Jego muzyka i pomysły były podziwiane przez takie sławy jak ekscentryczny malarz Salvador Dali, komik Groucho Marx czy aktorka Mea West. John Lydon, wokalista Sex Pistols otwarcie przyznaje, że Cooper to jego idol i że zna na pamięć wszystkie jego piosenki!!! Dave Mustain z Megadeth nazywa Coopera, który pomógł mu zwalczyć alkoholizm, swoim ojcem chrzestnym. Cooper jest wielkim fanem hokeja i jest znakomitym golfistą grającym często w turniejach semi pro. Słynie też z poczucia humoru i nigdy nie miesza się do polityki.